lutego 11, 2018

Numer alarmowy 112.

112_do_wstepu.jpg Numer 112 obowiązuje na terenie całej Uni Europejskiej . Oczywiście połączenie oraz rozmowa jest bezpłatna.

Numer alarmowy służy do powiadomienia o sytuacjach zagrożenia zdrowia,życia oraz mienia. Na numer 112 zgłaszamy pożary,wypadki,kradzieże,omdlenia, utraty świadomości ,uszkodzenia ciała ... tak jak pisałam wyżej wszystkie zdarzenia , które zagrażają .

Wszystkie połączenia są odbierane przez straż pożarną,pogotowie a także policję. Operator 112 przekierowuje przyjęte zgłoszenie odpowiednim służbom .

Jak powinna wyglądać taka rozmowa :
1. Podajemy swoje dane czyli imię , nazwisko oraz numer telefonu .
2. Opisujemy zdarzenie lub sytuacje .
3. podajemy adres sytuacji
'Powinniśmy dokładnie wykonywać polecenia operatora , nie powinniśmy się rozłączać , rozłączamy się tylko kiedy operator zakończy rozmowę. Gdy sytuacja się pogorszy , powinniśmy jak najszybciej poinformować operatora numeru alarmowego . Nie powinniśmy blogować Lini , ponieważ być może operator 112 będzie chciał oddzwonić w celi weryfikacji informacji.


Operator numeru alarmowego powinien cię zapytać o rodzaj zdarzenia,ocenę ryzyka sytuacji , poinformować jakie służby zostały poinformowane . Powinien przełączyć cię z daną służbą jeśli będzie taka potrzeba.

PAMIĘTAJ , ŻE NUMER ALARMOWY TO NIE ,,ZABAWKA"  I WSZELAKIE FAŁSZYWE ZDARZENIA LUB DZWONIE W CELU ZABAWY BĘDĄ KARANE. ulotka1_Copy.jpg
źródło zdjęć : klik klik klik / klik klik klik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Strażaczka , Blogger