stycznia 31, 2018

Jak zostać Ochotnikiem Straży Pożarnej.

Jak wiecie sama działam w Ochotniczej Straży Pożarnej . Jeśli ktoś z Was zechciał tak jak ja spełnić swoje marzenie, zacząć przygodę może zostać strażakiem oraz działać w straży pożarnej.Za nim zaczniemy szukać jednostki , musimy się dobrze zastanowić czy właśnie straż jest to co chcemy robić .

Jeżeli już się zdecydujemy , powiśmy najpierw poszukać najbliżej jednostki OSP , potem skontaktować się z zarządem i umówić się na spotkanie. Jeżeli zarząd przyjmie Was , powinien wysłać na badanie i szkolenia. Bez badań i odpowiednich szkoleń nie wyjedziesz na akacje. Jeżeli nie masz badań lub szkoleń albo z jakiś powodów nie możesz odbyć badań i szkoleń , nie martw się , bez tych rzeczy też możesz działać straży pożarnej. Możesz być strażakiem wpierającym, jeśli nie jesteś pełnoletni możesz być w młodzieżowej drużynie pożarniczej albo w dziecięcej drużynie pożarniczej.


3 komentarze:

 1. Gdy byłam mała bardzo chciałam zostać strażakiem, podziwiam ludzi pracujących w tym zawodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy2/03/2018

  w moim przypadku to było przychodzenie do osp nna spotkania i po jakiś 2 miesiącach dostał deklaracje do wypełnienia w takim terminie bo za późno o tydzień przyszedłem
  jak wcześniej to był bym już po tak o czekałem od marca tamtego roku do kwietnia tego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie spotkałam się z takim oczekiwaniem na wstąpienie szeregi.

   Usuń

Copyright © 2016 Strażaczka , Blogger